KURSSI

SketchUp -jatkokurssi, 2pv

SketchUp on helppokäyttöinen mallinnusohjelma, jolla voidaan tehdä 3D-mallinnusta. SketchUp sopii hyvin erilaisten tilojen luonnosteluun ja mallintamiseen esimerkiksi sisustussuunnittelijan apuvälineeksi. SketchUp -jatkokurssilla laajennat ja syvennät SketchUp osaamistasi. Kurssi on tarkoitettu SketchUpin perusteet jo osaaville, esimerkiksi AJK-Jatkokoulutuksen SketchUp -kurssin suorittaneille tai perustiedot ja -taidot muuten hankkineille.

Otathan kurssille mukaan oman kannettavan tietokoneen. Huomioithan, että sinulla on tietokoneellesi järjestelmätason oikeudet, jotta ohjelman lataaminen onnistuu. Lisäksi MacBookin käyttäjillä tulee olla uusin käyttöjärjestelmäpäivitys asennettuna.

SketchUp -koulutuksen sisältö

  • Sketchup ohjelman ominaisuuksien laajentaminen lisäohjelmien avulla
  • Omien tekstuurien luominen ja muokkaaminen
  • Omien kalusteiden ja tuotteiden mallintaminen
  • Oman kaluste- ja materiaalikirjaston luominen
  • Fotorealistiset kuvat, 3D-mallin renderoiminen
  • Videotiedoston luominen 3D-mallinnuksesta
  • Kuvankäsittelyn perusteet: kuvien korjaaminen ja retusointi, valon ja värien säätäminen, kuvan terävöinti ja sävyttäminen sekä kuvatehosteiden käyttäminen

AJANKOHTA
10.-11.10.2018, klo 9-16

Kurssille osallistuminen edellyttää SketchUp perusteiden hyvää hallintaa.

OPETTAJA
Tero Honkanen

PAIKKA
AJK-Jatkokoulutus Kuortaneenkatu 5 Helsinki

HINTA
375 € + alv 24 %
Kurssimaksu sisältää opetuksen, kurssilla jaettavat opintomateriaalit sekä aamu- ja iltapäiväkahvit.

LISÄTIETOJA ANTAA
Tero Honkanen
tero@neton.fi
044 021 2260

Iris Heikkonen
040 503 3284 etunimi.sukunimi[a]ajk-jatkokoulutus.

Täytä ilmoittautumislomake

Ilmoittaudun

Olen

Ilmoittautumis- ja peruutusehdot:

Ilmoittautuminen kurssille on sitova. Voit perua ilmoittautumisesi veloituksetta kaksi viikkoa (14vrk) ennen kurssin alkua. Tämän jälkeen tehdyistä peruutuksista veloitamme 50% kurssimaksusta. Mikäli peruutusta ei tehdä ollenkaan, veloitetaan kurssimaksu kokonaisuudessaan. Sairastapauksissa kurssimaksu voidaan palauttaa kokonaisuudessaan. Kurssimaksu palautetaan myös siinä tapauksessa, jos osallistujia ei ole riittävästi, ja kurssi joudutaan perumaan.