KURSSI

SketchUp Pro, 2pv

SketchUp Pro -kurssilla laajennat ja syvennät SketchUp osaamistasi. Kurssi on tarkoitettu SketchUpin perusteet jo osaaville, esimerkiksi AJK-Jatkokoulutuksen SketchUp -peruskurssin suorittaneille tai perustiedot ja -taidot muuten hankkineille.

Kurssilla perehdytään SketchUpin LayOut-työkaluun, jolla esim. pohjien piirtäminen eri paperikokoihin nimiöineen ja mittasuhteineen onnistuu näppärästi. SketchUp LayOut on oiva työkalu havainnollisten digitaalisten esitysten luontiin. Ideat heräävät eloon havainnekuvien, pohjapiirrosten ja detaljien avulla.

Kurssille osallistuminen edellyttää SketchUp perusteiden hyvää hallintaa sekä SketchUp Pro linsessiä. Otathan kurssille mukaan oman kannettavan tietokoneen.

SketchUp -koulutuksen sisältö

  • Sketchup ohjelman ominaisuuksien laajentaminen lisäohjelmien avulla
  • Omien tekstuurien luominen ja muokkaaminen
  • Omien kalusteiden ja tuotteiden mallintaminen
  • Oman kaluste- ja materiaalikirjaston luominen
  • Fotorealistiset kuvat, 3D-mallin renderoiminen
  • Videotiedoston luominen 3D-mallinnuksesta
  • Layout -työkalu

AJANKOHTA
6.-7.11.2019, klo 9-16

OPETTAJA
Tero Honkanen

PAIKKA
AJK-Jatkokoulutus Kuortaneenkatu 5 Helsinki

HINTA
375 € + alv 24 %
Hintaan ei kuulu SketchUp pro lisenssiä.

LISÄTIETOJA ANTAA
Tero Honkanen
tero@neton.fi
044 021 2260

Iris Heikkonen
040 503 3284 etunimi.sukunimi[a]ajk-jatkokoulutus.

Täytä ilmoittautumislomake

Ilmoittaudun

Olen

Ilmoittautumisehdot

Ilmoittautumis- ja peruutusehdot:

Ilmoittautuminen kurssille on sitova. Voit perua ilmoittautumisesi veloituksetta kaksi viikkoa (14vrk) ennen kurssin alkua. Tämän jälkeen tehdyistä peruutuksista veloitamme 50% kurssimaksusta. Mikäli peruutusta ei tehdä ollenkaan, veloitetaan kurssimaksu kokonaisuudessaan.