UUTTA AJK:SSA

Tapahtumatuottajan koulutus käynnistyy syksyllä 2018

AJK-Jatkokoulutus ja Faustus Oy järjestävät ensi syksynä uuden tapahtumatuottajan koulutusohjelman!

Tapahtumien merkitys osana onnistunutta markkinointiviestintää kasvaa kaiken aikaa. Taidolla suunniteltu ja toteutettu tapahtuma on erinomainen markkinointikeino. Koulutusohjelman aikana opitaan suunnittelemaan ja toteuttamaan vaikuttavia tapahtumia. Painopiste on yritysten, liittojen ja erilaisten organisaatioiden järjestämissä tapahtumissa.

Tapahtumatuottajan koulutusohjelma on tarkoitettu kaikille, jotka haluavat kehittyä tapahtuma-alan tuottajiksi tai päivittää osaamistaan tapahtuma-alalla. Koulutus kestää viisi kuukautta ja se järjestetään monimuotokoulutuksena, joten opiskelu onnistuu helposti työn ohella.

Koulutuksen pääopettajana toimii Tapahtumatohtori Helena Wallo (Faustus). Lisäksi kouluttamassa on mukana lukuisia asiantuntijoita tapahtuma-alan yrityksistä ja organisaatioista.

Opi suunnittelemaan ja toteuttamaan vaikuttavia tapahtumia ja ilmoittaudu mukaan tapahtumatuottajan koulutukseen!

YHTEYSTIEDOT

AJK-Jatkokoulutus
Kuortaneenkatu 5
00520 Helsinki

OTA YHTEYTTÄ