Kuinka stailata asunto myyntikuntoon?

[et_pb_section bb_built=”1″ disabled_on=”off|off|off” module_class=”tarina” _builder_version=”3.22.3″ background_color=”#edf7f8″ custom_margin=”0px||0px|” custom_padding=”0px||0px|” next_background_color=”#913789″][et_pb_row use_custom_gutter=”on” gutter_width=”1″ custom_padding=”0px||0px|” custom_margin=”0px||0px|” make_equal=”on” background_color_2=”#ffffff” background_position_1=”top_right” background_repeat_1=”no-repeat” module_class=”osio et_pb_row_fullwidth” _builder_version=”3.22.3″ width=”100%” width_tablet=”100%” width_last_edited=”on|desktop” max_width=”100%” max_width_tablet=”100%” max_width_last_edited=”on|desktop” make_fullwidth=”on”][et_pb_column type=”1_2″][et_pb_image src=”http://www.ajk-jatkokoulutus.fi/wp-content/uploads/2018/06/asuntostailaus_sm.jpg” force_fullwidth=”on” align_tablet=”center” align_last_edited=”on|desktop” _builder_version=”3.23″]

[/et_pb_image][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_2″][et_pb_text admin_label=”Category” module_class=”post-otsikko post-half oranssi” _builder_version=”3.15″ background_layout=”dark”]

AJANKOHTAISTA

[/et_pb_text][et_pb_text module_class=”post-half kurssi” _builder_version=”3.23.3″ text_line_height=”1.8em”]

Kuinka stailata asunto myyntikuntoon?

Stailaus voi nopeuttaa asunnon myyntiä ja nostaa asunnon parhaat puolet esiin. Hyvin tehty stailaus jää mieleen ja auttaa erottumaan joukosta. Se herättää mielenkiinnon, luo mielikuvia ja puhuttelee aisteja. Mistä asunnon myyntistailaus tulisi sitten aloittaa? Poimi tästä ammattistailaaja Riina Ahtolan vinkit asunnon stailaukseen:

  • LÖYDÄ STAILAAMISEN PUNAINEN LANKA. Se voi olla väri, materiaali, muoto tai kuvio. Lähde rakentamaan stailausta tämän idean ympärille.
  • HUMIOI YMPÄRISTÖ. Rakennuksen arkkitehtuuri ja miljöö antavat vihjeitä myös stailauksen ja sisustuksen tyyliin. Pitsihuvila kaipaa jotakin herkkää ja romanttista, moderni kivitalo puolestaan jotain selkeää ja graafista.
  • KÄYTÄ VÄREJÄ OIKEIN. Älä tuhlaa koko väripalettia yhteen asuntoon. Yhdisteltävien sävyjen on hyvä olla harmoniassa keskenään. Jos olet mustavalkoisen ystävä muista, että yksittäiset väripilkut tuovat iloa ja ulottuvuutta stailaukseen.

Lisää vinkkejä saat kaksipäiväiseltä Asuntostailauskurssilta, joka järjestetään 13.-14.3.2020. Kouluttajana toimii ammattistailaaja ja sisustussuunnittelija Riina Ahtola/Lila Visio.

[/et_pb_text][et_pb_button admin_label=”Button” button_url=”https://www.ajk-jatkokoulutus.fi/2018/06/13/asuntostailaus/” url_new_window=”on” button_text=”LUE LISÄÄ JA ILMOITTAUDU” module_class=”post-half” _builder_version=”3.16″ custom_button=”on” button_text_color=”#ffffff” button_bg_color=”#ef8a54″ button_border_width=”0″ button_border_radius=”0″ button_use_icon=”off” background_layout=”dark” custom_margin=”2em||3em|” button_text_size__hover_enabled=”off” button_text_size__hover=”null” button_one_text_size__hover_enabled=”off” button_one_text_size__hover=”null” button_two_text_size__hover_enabled=”off” button_two_text_size__hover=”null” button_text_color__hover_enabled=”off” button_text_color__hover=”null” button_one_text_color__hover_enabled=”off” button_one_text_color__hover=”null” button_two_text_color__hover_enabled=”off” button_two_text_color__hover=”null” button_border_width__hover_enabled=”off” button_border_width__hover=”null” button_one_border_width__hover_enabled=”off” button_one_border_width__hover=”null” button_two_border_width__hover_enabled=”off” button_two_border_width__hover=”null” button_border_color__hover_enabled=”off” button_border_color__hover=”null” button_one_border_color__hover_enabled=”off” button_one_border_color__hover=”null” button_two_border_color__hover_enabled=”off” button_two_border_color__hover=”null” button_border_radius__hover_enabled=”off” button_border_radius__hover=”null” button_one_border_radius__hover_enabled=”off” button_one_border_radius__hover=”null” button_two_border_radius__hover_enabled=”off” button_two_border_radius__hover=”null” button_letter_spacing__hover_enabled=”off” button_letter_spacing__hover=”null” button_one_letter_spacing__hover_enabled=”off” button_one_letter_spacing__hover=”null” button_two_letter_spacing__hover_enabled=”off” button_two_letter_spacing__hover=”null” button_bg_color__hover_enabled=”off” button_bg_color__hover=”null” button_one_bg_color__hover_enabled=”off” button_one_bg_color__hover=”null” button_two_bg_color__hover_enabled=”off” button_two_bg_color__hover=”null”]

[/et_pb_button][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section][et_pb_section bb_built=”1″ module_class=”kellari” _builder_version=”3.22.3″ background_color=”#913789″ custom_padding=”44px|0px|54px|0px|false|false” prev_background_color=”#edf7f8″ inner_width=”auto” inner_max_width=”none” global_module=”138″][et_pb_row global_parent=”138″ use_custom_gutter=”on” gutter_width=”2″ _builder_version=”3.22.3″ width=”90%” max_width=”90%” use_custom_width=”on” width_unit=”off” custom_width_percent=”90%”][et_pb_column type=”1_4″][et_pb_text admin_label=”YHTEYSTIEDOT” global_parent=”138″ module_class=”yhteystiedot” _builder_version=”3.5.1″ background_size=”initial” background_position=”top_right” background_layout=”dark”]

YHTEYSTIEDOT

AJK-Jatkokoulutus
Kuortaneenkatu 5
00520 Helsinki

[/et_pb_text][et_pb_image admin_label=”Logo Valkoinen” global_parent=”138″ src=”https://www.ajk-jatkokoulutus.fi/wp-content/uploads/2018/06/ajk-logo-white.svg” show_bottom_space=”off” disabled_on=”on|on|” _builder_version=”3.23″ max_width=”40%” custom_margin=”40px|||” always_center_on_mobile=”off”]

 

[/et_pb_image][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_2″][et_pb_contact_form global_parent=”138″ captcha=”off” email=”info@ajk-jatkokoulutus.fi” title=”OTA YHTEYTTÄ” custom_message=”YHTEYDENOTTOLOMAKE||et_pb_line_break_holder||||et_pb_line_break_holder||||et_pb_line_break_holder||Nimi:||et_pb_line_break_holder||%%Nimi%%||et_pb_line_break_holder||||et_pb_line_break_holder||||et_pb_line_break_holder||Puhelin:||et_pb_line_break_holder||%%Puhelin%%||et_pb_line_break_holder||||et_pb_line_break_holder||||et_pb_line_break_holder||Sähköposti:||et_pb_line_break_holder||%%Email%%||et_pb_line_break_holder||||et_pb_line_break_holder||||et_pb_line_break_holder||Viesti:||et_pb_line_break_holder||%%Viesti%%” use_redirect=”on” redirect_url=”https://www.ajk-jatkokoulutus.fi/kuitti-yhteydenottolomake/” submit_button_text=”Lähetä” module_id=”et_pb_contact_form_0″ _builder_version=”3.11.1″ form_field_background_color=”#eee3f3″ title_level=”h3″ title_text_color=”#ffffff” custom_button=”on” button_text_color=”#ffffff” button_bg_color=”#772570″ button_border_width=”0″ button_border_radius=”0″ max_width=”85%” form_background_color=”#eee3f3″][et_pb_contact_field field_id=”Nimi” field_title=”Nimi” fullwidth_field=”on” _builder_version=”3.16″ custom_css_main_element=”||” button_text_size__hover_enabled=”off” button_one_text_size__hover_enabled=”off” button_two_text_size__hover_enabled=”off” button_text_color__hover_enabled=”off” button_one_text_color__hover_enabled=”off” button_two_text_color__hover_enabled=”off” button_border_width__hover_enabled=”off” button_one_border_width__hover_enabled=”off” button_two_border_width__hover_enabled=”off” button_border_color__hover_enabled=”off” button_one_border_color__hover_enabled=”off” button_two_border_color__hover_enabled=”off” button_border_radius__hover_enabled=”off” button_one_border_radius__hover_enabled=”off” button_two_border_radius__hover_enabled=”off” button_letter_spacing__hover_enabled=”off” button_one_letter_spacing__hover_enabled=”off” button_two_letter_spacing__hover_enabled=”off” button_bg_color__hover_enabled=”off” button_one_bg_color__hover_enabled=”off” button_two_bg_color__hover_enabled=”off”][/et_pb_contact_field][et_pb_contact_field field_id=”Puhelin” field_title=”Puhelin” allowed_symbols=”numbers” required_mark=”off” fullwidth_field=”on” _builder_version=”3.16″ button_text_size__hover_enabled=”off” button_one_text_size__hover_enabled=”off” button_two_text_size__hover_enabled=”off” button_text_color__hover_enabled=”off” button_one_text_color__hover_enabled=”off” button_two_text_color__hover_enabled=”off” button_border_width__hover_enabled=”off” button_one_border_width__hover_enabled=”off” button_two_border_width__hover_enabled=”off” button_border_color__hover_enabled=”off” button_one_border_color__hover_enabled=”off” button_two_border_color__hover_enabled=”off” button_border_radius__hover_enabled=”off” button_one_border_radius__hover_enabled=”off” button_two_border_radius__hover_enabled=”off” button_letter_spacing__hover_enabled=”off” button_one_letter_spacing__hover_enabled=”off” button_two_letter_spacing__hover_enabled=”off” button_bg_color__hover_enabled=”off” button_one_bg_color__hover_enabled=”off” button_two_bg_color__hover_enabled=”off”][/et_pb_contact_field][et_pb_contact_field field_id=”Email” field_title=”Sähköposti” field_type=”email” fullwidth_field=”on” _builder_version=”3.16″ button_text_size__hover_enabled=”off” button_one_text_size__hover_enabled=”off” button_two_text_size__hover_enabled=”off” button_text_color__hover_enabled=”off” button_one_text_color__hover_enabled=”off” button_two_text_color__hover_enabled=”off” button_border_width__hover_enabled=”off” button_one_border_width__hover_enabled=”off” button_two_border_width__hover_enabled=”off” button_border_color__hover_enabled=”off” button_one_border_color__hover_enabled=”off” button_two_border_color__hover_enabled=”off” button_border_radius__hover_enabled=”off” button_one_border_radius__hover_enabled=”off” button_two_border_radius__hover_enabled=”off” button_letter_spacing__hover_enabled=”off” button_one_letter_spacing__hover_enabled=”off” button_two_letter_spacing__hover_enabled=”off” button_bg_color__hover_enabled=”off” button_one_bg_color__hover_enabled=”off” button_two_bg_color__hover_enabled=”off”][/et_pb_contact_field][et_pb_contact_field field_id=”Viesti” field_title=”Viesti” field_type=”text” fullwidth_field=”on” _builder_version=”3.16″ button_text_size__hover_enabled=”off” button_one_text_size__hover_enabled=”off” button_two_text_size__hover_enabled=”off” button_text_color__hover_enabled=”off” button_one_text_color__hover_enabled=”off” button_two_text_color__hover_enabled=”off” button_border_width__hover_enabled=”off” button_one_border_width__hover_enabled=”off” button_two_border_width__hover_enabled=”off” button_border_color__hover_enabled=”off” button_one_border_color__hover_enabled=”off” button_two_border_color__hover_enabled=”off” button_border_radius__hover_enabled=”off” button_one_border_radius__hover_enabled=”off” button_two_border_radius__hover_enabled=”off” button_letter_spacing__hover_enabled=”off” button_one_letter_spacing__hover_enabled=”off” button_two_letter_spacing__hover_enabled=”off” button_bg_color__hover_enabled=”off” button_one_bg_color__hover_enabled=”off” button_two_bg_color__hover_enabled=”off”][/et_pb_contact_field][/et_pb_contact_form][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_4″][et_pb_text admin_label=”Some” global_parent=”138″ module_class=”some” _builder_version=”3.5.1″ background_layout=”dark”]

[/et_pb_text][et_pb_text admin_label=”Links” global_parent=”138″ _builder_version=”3.23.3″ background_layout=”dark”]

LATAA ESITE

HAE KOULUTUKSIIN

TILAA UUTISKIRJE

MOODLE

TIETOSUOJA

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Vieritä ylös