tapahtumatuottajan koulutusohjelman haku käynnissä

Kevään TAPAHTUMATUOTTAJAN KOULUTUS alkaa 12.3.2019 – varaa paikkasi

Tehokkaasti suunnitellut ja toteutut tapahtuvat ovat erinomainen markkinointikeino! Tapahtumien merkitys osana yritysten ja organisaatioiden markkinointiviestintää kasvaa vauhdilla. Tapahtumatuottajan koulutusohjelmassa opit koko tapahtumaprosessin aina tapahtumien suunnittelusta ja toteuttamisesta niiden arviointiin. Painopiste on yritysten, liittojen ja erilaisten organisaatioiden järjestämissä tapahtumissa.

Koulutus on tarkoitettu kaikille, jotka haluavat kehittyä tapahtuma-alan tuottajiksi tai päivittää osaamistaan tapahtuma-alalla.

Tapahtumatuottajan koulutus järjestetään yhteistyössä AJK-Jatkokoulutuksen ja Faustus Oy:n kanssa. Lisäksi mukana on tapahtuma-alan yrityksiä ja organisaatioita, joiden vierailijaluennoitsijat tuovat koulutukseen oman erityisosaamisensa. Koulutuksen pääopettajana toimii Tapahtumatohtori Helena Wallo.

Tutustu koulutukseen, tilaa esite ja varaa paikkasi kevään ryhmästä!

YHTEYSTIEDOT

AJK-Jatkokoulutus
Kuortaneenkatu 5
00520 Helsinki

OTA YHTEYTTÄ