KURSSI

Stailaa ja kirjoita, 2 pv

Sisustuslehtijutun suunnittelu ja toteutus

Miten suunnitellaan ja tuotetaan inspiroivia ja kiinnostavia sisustuskuvia ja kirjoituksia lehtiin, blogeihin tai nettisivustolle?

Kahden päivän kurssilla pääset suunnittelemaan ja rakentamaan sisustusinteriöörin/-asetelman sekä kirjoittamaan sisustusjutun. Tutustut erilaisiin sisustusjuttutyyppeihin ja saat kattavan kuvan siitä, miten sisustusjuttu tehdään alusta loppuun. 

Kurssi soveltuu kaikille, jotka haluavat oppia tekemään kiinnostavia sisustusjuttuja lehtiin, blogeihin tai nettisivuille.

SISÄLTÖ

  • erilaiset sisustusjuttutyypit (interiöörijutut, tavarajutut, kotijutut, DIY-jutut)
  • suomalaiset ja ulkomaalaiset sisustuslehdet
  • kiinnostavan tekstin kirjoittaminen ja hyvä otsikointi
  • sisustusinteriöörin/sisustusasetelman suunnittelu
  • sisustusinteriöörin/sisustusasetelman rakentaminen ja kuvaaminen
  • lehtijutun hinnoittelu

AJANKOHTA
10.-11.10.2019, klo 9-16

KOULUTTAJA
Elina Jaakkola, Elinacolors
Elina on tehnyt lähes kaikkiin Suomen sisustuslehtiin juttuja viimeisen 15 vuoden aikana. Elina rakastaa värejä, kauniita kuvia ja asetelmia, joista lukija nauttii ja saa visuaalisia elämyksiä itsellensä sekä ideoita omaan kotiinsa.

PAIKKA
AJK-Jatkokoulutus
Kuortaneenkatu 5, Helsinki

HINTA
415 € + alv 24 %

LISÄTIETOJA ANTAA

Elina Jaakkola
etunimi@elincolors.com
p. 040 5373571

AJK-Jatkokoulutus
info@ajk-jatkokoulutus.fi
p. 09 566 9078

Täytä ilmoittautumislomake

Ilmoittaudun

Olen

Ilmoittautumisehdot

Ilmoittautumis- ja peruutusehdot:

Ilmoittautuminen kurssille on sitova. Voit perua ilmoittautumisesi veloituksetta kaksi viikkoa (14vrk) ennen kurssin alkua. Tämän jälkeen tehdyistä peruutuksista veloitamme 50% kurssimaksusta. Mikäli peruutusta ei tehdä ollenkaan, veloitetaan kurssimaksu kokonaisuudessaan.