OPETTAJA

Freelance-visualisti, mediamaakari Akira Ahola

Akira opettaa visualistin koulutuksessa työturvallisuutta ja tehokkaita työtapoja. Akira on AJK-Jatkokoulutuksen kasvatti ja on tehnyt visualistin töitä lahja-tavaramyymälöissä ja useilla tunnetuilla vaateketjuilla. Media-alalle siirtymisen jälkeen hän on jatkanut visuaalisen markkinoinnin töitä freelancerina. Opetuksessaan Akira pyrkii omien kokemustansa kautta välittämään osaamistaan opiskelijoille.

”Koen tärkeäksi sellaisten seikkojen esilletuomisen, joilla jokainen luovalla alalla työskentelevä pystyy lisäämään omaa tehokkuuttaan, kykyään luovaan ongelmanratkaisuun ja tätä kautta olemaan sekä tyytyväisempi työssään että arvokkaampi työntekijä.”

www.akira.fi

YHTEYSTIEDOT

AJK-Jatkokoulutus
Kuortaneenkatu 5
00520 Helsinki

OTA YHTEYTTÄ