OPETTAJA

Valokuvaaja, sisustussuunnittelija ja
visualisti Frida Steiner
(Visualaddict)

Frida opettaa visualistin koulutuksessa valokuvausta. Frida on aikaisemmin toiminut markkinoinnin ja sisustussuunnittelun parissa sekä avannut sisustusliikkeet Tampereelle ja Riihimäelle. Viime aikoina Frida on keskittynyt valokuvaukseen ja nykyään hän kuvaa pääasiallisesti koteja ja pihoja kotimaisiin sisustuslehtiin. Valokuvaus on Fridan intohimo ja hän on ottanut elämäntehtäväkseen tallentaa paljon kaunista ja hieman rumaakin isolla Canonillaan.

”Inspiroidun pienistä, arkisista asioista, aamukahvista, heräävästä luonnosta, persoonallisesta tyylistä ja vastakohdista. Hieman rosoa saa ja pitää olla elämässä. Se antaa aitoa tarttumapintaa ihan kaikkeen.”

http://www.fridas.fi/

YHTEYSTIEDOT

AJK-Jatkokoulutus
Kuortaneenkatu 5
00520 Helsinki

OTA YHTEYTTÄ