OPETTAJA

Retail-suunnittelija Ilona Oksanen, WERK Retail Oy

Ilona luennoi AJK:lla monikanavaisesta kaupasta ja saumattomasta asiakaskokemuksesta osana visualistin tutkintoa. Ilona on kansainvälisen taustan omaava retail strategi ja asiakaskokemuksen asiantuntija, jonka luotsaama retail toimisto – WERK auttaa brändejä kehittämään niin verkko-, kuin kivijalkakaupan liiketoimintaa ja palvelukonsepteja muuttuvassa retailin kentässä. Ilonan kokemus niin kaupan ruohonjuuritasolta, kuin strategisesta suunnittelusta tuo innostavan ja energisen otteen kaupan alan kehittämiseen.

”Tavoitteeni on saada opiskelijat oivaltamaan monikanavaisen kaupan todellinen potentiaali ja näkemään myös oman roolinsa uusin silmin muuttuneessa toimintaympäristössä.”

YHTEYSTIEDOT

AJK-Jatkokoulutus
Kuortaneenkatu 5
00520 Helsinki

OTA YHTEYTTÄ