OPETTAJA

Kuvataideopettaja Johanna Johnsson

Johanna opettaa visualistin ja sisustussuunnittelijan koulutuksessa esittämistekniikkaa ja luonnospiirtämistä. Johanna on valmistunut Aalto-yliopistosta taiteen maisteriksi. Päivätyökseen hän opettaa kuvataidetta ja vapaa-ajallaan hän tekee omaa taiteellista työtään ja järjestää taidekursseja, -tapahtumia sekä -näyttelyjä. Yhdessä miehensä kanssa Johanna ylläpitää taiteilijakotiaan ja ateljeetaan Villa Paulia.

”Sisustaminen, luonto, perhe ja taide ovat minulle tärkeitä inspiraation lähteitä ja taiteellinen työskentely mukana arjessa, työssä ja elämässä kaikilla. On innostavaa tehdä töitä opiskelijoiden kanssa jakaen ja kannustaen, luoden luottamusta oman ilmaisun voimaan.”

YHTEYSTIEDOT

AJK-Jatkokoulutus
Kuortaneenkatu 5
00520 Helsinki

OTA YHTEYTTÄ