OPETTAJA

KTM, Brändiammattilainen,
markkinoija
ja aikuiskouluttaja
Marko Vainio

Marko opettaa visualistin koulutuksessa markkinointia, markkinointiviestintää ja kuluttajakäyttäytymistä. Marko on pitkän linjan markkinoinnin ammattilainen ja aikuiskouluttaja.Hän on toiminut mm. markkinointiviestinnän koulutuksen vastaavana Markkinointi-instituutissa, mainostoimistoissa strategiajohtajana ja YLEn markkinointipäällikkönä. Tällä hetkellä hän toimii sekä kevytyrittäjänä tehden yritysasiakkaiden toimeksiantoja että palkkatyössä pilotoimassa uudenlaista työnhakua ja työntekijöiden palkkaamista.

”Markkinoinnin työn lisäksi olen aina tehnyt sekä valmennusta että koulutusta, sillä ne ovat asiat, joihin olen sydämeltäni kiinnittynyt. Ne tehtävät koen erityisesti osaavani. Inspiroidun hyvästä musiikista, live-esiintymisestä ja siitä kun onnistuu herättämään toisille ihmisille ideoita ja ajatuksia.”

YHTEYSTIEDOT

AJK-Jatkokoulutus
Kuortaneenkatu 5
00520 Helsinki

OTA YHTEYTTÄ