OPETTAJA

Sisustus- ja puutarhasuunnittelija
Outi Linnasaari (Piante)

Outi opettaa sisustussuunnittelijan koulutuksessa ulkotilojen sisustamista ja pihasuunnittelua. Lisäksi hän vetää kaikille avointa Pihasuunnittelun perusteet -kurssia.  Harrastuksesta kasvien parissa tuli Outille ammatti ja nykyään hänellä on oma puutarha- ja sisustussuunnitteluyritys (Piante). Hän täydensi opintojaan AJK:ssa visualistin tutkinnolla ja sisustussuunnittelijaopinnoilla. Outin vahvuuksia ovat elämäniloinen asenne, helposti lähestyttävyys ja kuunteleva opetustyyli.

”Inspiroidun työssäni kaikin aistein; värivivahteista, veden solinasta, valon ja varjon kontrasteista, kasteen tuoksusta, tunnelmista, kauniista muodoista. Pienet yksityiskohdat ovat kiehtovia ja herättävät mielenkiintoni tilassa kuin tilassa. Luovien ideoiden syntyminen edellyttää tilaa ja aikaa, luonto kaikkinensa antaa sen minulle parhaiten.”

http://www.piante.fi/

YHTEYSTIEDOT

AJK-Jatkokoulutus
Kuortaneenkatu 5
00520 Helsinki

OTA YHTEYTTÄ