OPETTAJA

Sisustussuunnittelija
Outi Tammi (CreaDot)

Outi opettaa sisustussuunnittelijan koulutuksessa asiakkaan kohtaamista. Outi on aikaisemmalta koulutukseltaan kasvatustieteiden maisteri ja hän teki pitkään opettajan töitä Helsingin kaupungilla, kunnes kouluttautui työnohella sisustussuunnittelijaksi vuosina 2004-2005. Vuodesta 2007 lähtien Outi on toiminut yrittäjänä oman sisustussuunnittelutoimiston kautta. Lisäksi yhtenä osana visuaalista suunnittelutyötä, hän maalaa asiakkaille sisustustauluja.

”Sydäntäni lähellä on ihmisten kohtaaminen, erilaisiin asiakkaisiin tutustuminen ja heidän tarpeidensa kartoittaminen asumiseen liittyen. Inspiroidun asiakkaitteni asumismukavuuden kohentamisesta ja juuri heille sopivan tyylin löytämisestä. Pidän myös siitä, että voin järjestää asioita, jotka liittyvät näihin kotien muutosprosesseihin.”

https://www.creadot.fi/

YHTEYSTIEDOT

AJK-Jatkokoulutus
Kuortaneenkatu 5
00520 Helsinki

OTA YHTEYTTÄ