OPETTAJA

vm-kouluttaja,
opettaja
Saija Pitkänen

Saija opettaa visualistin koulutuksessa mm. näyteikkunan suunnittelua ja toteutusta, mallinuken pukemista ja stailausta sekä tuotteiden esillepanoa. Saijalla on pitkä kokemus visuaalisen markkinoinnin alalta. Hän on työskennellyt mm. aluevisualistina kansainvälisillä muotiketjuilla 10 vuotta, jonka aikana hän toteutti visuaalista markkinointia myymälässä ja näyteikkunoissa, järjesti koulutuksia, laati ohjeistuksia ja kampanjoita sekä avasi uusia myymälöitä Suomessa ja ulkomailla.

”Inspiroidun ympäröivästä maailmasta, ihmisistä ja trendeistä. Nautin visuaalisuudesta, yhdessä tekemisestä ja ideoimisesta. Elämyksellisyys, positiivinen yllättäminen ja kohtaaminen ovat mielestäni tällä hetkellä visuaalisen myyntityön vahvuudet.”

YHTEYSTIEDOT

AJK-Jatkokoulutus
Kuortaneenkatu 5
00520 Helsinki

OTA YHTEYTTÄ