OPETTAJA

Sisustusarkkitehti Sirkka Eronen

Sirkka on AJK:n yksi pitkäaikaisimmista opettajista. Hän opettaa sisustussuunnittelijan koulutuksessa suunnittelun yleisiä perusteita, tilasuunnittelua, materiaalioppia ja sisustuksen historiaa. Sirkka on työskennellyt suunnittelijana arkkitehtitoimistossa ja hänellä on ollut oma suunnittelutoimisto noin 30 vuotta. Lisäksi hän on toiminut alan opetustehtävissä noin 20 vuotta. Sirkan vahvuuksia ovat pitkäaikainen ammatillinen kokemus, realistinen asenne suunnitteluun ja hyvä ihmistuntemus.

”Inspiroidun esim. luonnosta, sisustus- ja arkkitehtikirjallisuudesta ja lehdistä, vanhoista taloista ja taiteesta. Intohimonani on pienen hyötypuutarhan pito, lukeminen, taiteen harrastaminen.”

YHTEYSTIEDOT

AJK-Jatkokoulutus
Kuortaneenkatu 5
00520 Helsinki

OTA YHTEYTTÄ