OPETTAJA

Sisustus- ja tekstiilisuunnittelija
Siru Vainio (
Sirelle Design)

Siru opettaa sisustussuunnittelijan koulutuksessa tekstiilisuunnittelua. Sirulla on oma suunnittelualan yritys (Sirelle Design) ja lisäksi hän edustaa erilaisia materiaaleja, mm. lattioita, laattoja ja kankaita. Yrityksen lisäksi Siru tekee kiintokalustesuunnittelua Topi-keittiössä yrittäjä-kauppiaana. Aikaisemmin Siru on myös pyörittänyt omaa ompelimoa lähes 20 vuotta. Nyt hän on jättäytynyt siitä, mutta tekstiilit ovat Sirulle edelleen rakas alue sisustuksessa. Sirun vahvuutena on pitkä kokemus ja ammattitaito kokonaisuuksien hallintaan, minkä hän on saavuttanut satojen erilaisten kohteiden suunnittelun myötä.

”Olen onnekas, että saan tehdä ihanaa vaihtelevaa työtä – mitä vaikeampi kohde, sitä innostavampi! Pidän ”rivakasta” työtahdista ja tiedän, että asiakkaani arvostavat sitä.”

http://www.sirelle.fi/

YHTEYSTIEDOT

AJK-Jatkokoulutus
Kuortaneenkatu 5
00520 Helsinki

OTA YHTEYTTÄ