Hae sisustussuunnittelijan koulutukseen

Hae sisustussuunnittelukoulutukseen alla olevalla lomakkeella. Täytä lomake huolellisesti. Hakemuksen lisäksi sinun tulee toimittaa ennakkotehtävä ennen hakuajan loppua postitse (AJK-Jatkokoulutus, Kuortaneenkatu 5, 00520 Helsinki).

Ennakkotehtävä: Kuvita A3-piirustuspaperille huone (kuviteltu), jossa viihtyisit. Valinnassa arvioimme käsin tehdyn visuaalisen toteutuksen kokonaisuutta, ulkoasun selkeyttä ja ilmaisutaidon luovuutta. Esitystapa on vapaa, mutta pelkkä lehtileikkeistä tehty kuvakollaasi ei ole riittävä.

VALINTAPERUSTEET

Työnäytteessä arvioimme käsin tehdyn visuaalisen toteutuksen kokonaisuutta, ulkoasun selkeyttä ja ilmaisutaidon luovuutta. Opiskelijat valitaan arvioidun soveltuvuuden sekä aikaisemman koulutuksen ja työkokemuksen perusteella.

Hakuaika 5.2.2021 alkavaan sisustussuunnittelukoulutukseen päättyy 22.1.2021.

Täytä hakulomake

Nykyinen toiminta

Peruskoulutus

Koulutus

Opiskelun maksaja