Uusi verkkokurssi: Sisustussuunnittelijayrittäjänä toimiminen

UUTTA AJK:SSA

Opiskele sisustusalan yrittäjyyttä verkossa!

Nyt sinulla on ainutlaatuinen tilaisuus opiskella verkossa sisustussuunnittelun yrittäjyyttä sisustussuunnittelija Tea-Mariia Pyykösen opastuksella. Kurssilta saat erinomaiset pohjatiedot oman luovan alan yrityksen perustamiseen ja toiminnan käynnistämiseen. Kurssille on koottu yhteen kaikki oleelliset asiat, joita sisustusalan aloittavan yrittäjän on hyvä tietää.

Kurssilla käyt läpi mm. seuraavia asioita:

  • Erilaiset yritysmuodot ja yrityksen perustaminen
  • Starttiraha ja yritystoiminnan rahoitus
  • Suunnittelutoimiston perustaminen
  • Markkinointi
  • Suunnitteluprojektin rakenne
  • Suunnittelusopimus
  • Laskutus ja kirjanpito

Seuraava kurssi alkaa 25.1.2021.

Vieritä ylös